دسته‌بندی نشده

مزیت ساخت اسکلت فلزی

مزیت-ساخت-اسکلت-فلزی

مزیت ساخت اسکلت فلزی

مزیت ساخت اسکلت فلزی این است که مانند چارچوب یک ساختمان بعنوان ستون فقرات برای همه ساختمان ها عمل می نماید. کیفیت آن مشخص می‌ نماید. که یک ساختمان چقدر می تواند در مقابل شرایط محیطی و دیگر بلایای طبیعی بالقوه مضر مقاومت نماید. صنعت ساخت و ساز این نیاز را تشخیص می دهد. به همین علت است که آن ها می توانند مزایت های زایادی از ساخت و ساز اسکلت فلزی و اهمیت این جنبه را در تعریف پایداری فیزیکی و دوام ساختمان برای ساکنان درک نمایند.

ساختمان فلزی شامل چندین مزایا است. این ماده بادوام، مقرون به صرفه، مستحکم در مقابل خوردگی و سازگار با محیط زیست می باشد. همچنین به علت ظرفیت سازندگان به منظور برش قاب های فولادی در اندازه های گوناگون که قادر به رعایت قوانین ساختمانی و استانداردهای ایمنی می باشند این ماده ترجیح داده شده است.

  • با دوام
  • مقرون به صرفه
  • قابل تولید در سایز های گوناگون
  • کنترل باد
  • مستحکم در برابر آتش

مقاومت از مزیت ساخت اسکلت فلزی

ولی فریم های فولادی از مقاوم ترین مصالح در ساخت و ساز تولید می شوند. در مقایسه با دیگر مواد قاب بندی همانند چوب و فولاد به آسانی بر اثر ضربه های فیزیکی آسیب نمی بیند. سازندگان این را نه تنها جهت رعایت دستورالعمل ها بلکه به منظور اطمینان از اینکه سازه حتی در بحبوحه یک فاجعه پا بر جا باشد در نظر می گیرند.

در صورتی که فولاد در مقایسه با چوب، به مراتب متراکم تر و سنگین تر می باشد. اولی در نسبت استحکام به وزن امتیاز بیشتری دارد. به معنای اینکه برای هر تیر، لوله یا بخش فولادی که جهت ساخت و سازبه کار برده می شود. درجه مقاومت قطعاً در مقایسه با همان مقدار چوبی که برای همان هدف مورد استفاده قرار می گیرد بالاتر است. فولاد همچنین حاوی الیاف شکننده ای نیست که بر اثر قرار گرفتن در معرض عناصر به مرور زمان پوسیده و تخریب گردد.

مزیت-ساخت-اسکلت-فلزی

مقرون به صرفه

یکی دیگر از خواص عالی فولاد این است که بی نهایت قابل بازیافت می باشد. همچنین یک مصالح ساختمانی پرمصرف است. به معنای این است که از قبل در بازار اشباع شده است. تهیه ساخت و استفاده از این ماده در نهایت مقرون به صرفه تر شده است.

استفاده از مصالح مقرون به صرفه، پروژه های ساختمانی مبتنی بر ساختار را قادر می نماید. تا هرگونه هزینه و خرج های بیشتر در بودجه را بهتر پیش بینی نمایند. علاوه بر این به علت بازیافت پذیری فولاد، قاب های ساختمان های قدیمی را می توان بدون کاستن در مزیت های آن ها تغییر کاربری داد.

به عناون مثال اگر یک پروژه نیاز به تیرهای فولادی بازیافتی داشته باشد. این مواد تنها به تکنیکی به نام انفجار ساینده نیاز دارند تا ناخالصی های روی سطح را حذف نمایند. این روش ارزان است. و در از بین بردن قسمت های خورده روی آلیاژ فولاد مؤثر است. مشروط بر اینکه مناطق حفره ای وجود نداشته باشد. پس از آن محصول به دست آمده را می توان با اتصالات، فلنج ها و دیگر اجزاء ترکیب نمود تا اجزای ساختاری هر پروژه ساختمانی طراحی گردد.

قابل تولید در اندازه های مختلف

با استفاده از انواع روش های عملیات حرارتی، می توان قاب های فولادی را در اندازه های گوناگون برش زد. این روش ها در اصل باعث بهبود ماشین کاری و شکل پذیری مواد می شوند. تا تغییرات بیشتری را در خود جای دهد. برش و دیگر روشهای ساخت بر روی فولاد بسته به نیاز پروژه به علت سادگی آن هم در محل و هم در خارج از محل انجام می گیرد.

اندازه های گوناگون برای قاب های فولادی به ساختمان ها اجازه می دهد. تا الزامات ظرفیت های باربری را برآورده کنند. و موارد مشابه بعنوان مثال یک پروژه ساختمان فولادی کوچک یا متوسط امکان دارد که به بارهای بیشتری در مقایسه با ساختمان های بلند نیاز داشته باشد. برای این شرایط بهتر است از قاب های فولادی به کار ببرید که به صورت خاص برش داده شده اند.

کنترل باد از مزیت ساخت اسکلت فلزی

در هنگام طوفان افزایش باد عامل دیگری می باشد. که طراحان ساختمان بایستی در نظر بگیرند. بالا آمدن باد می تواند ناشی از تعدادی از عوامل مرتبط باشد. که نه تنها به نوع بلایای طبیعی، محیط و مکان مربوط است بلکه به ارتفاع ساختمان، طراحی و کیفیت مصالح قاب نیز به کار برده می شود.

بر خلاف دیگر مواد، قاب های فولادی می توانند بسیار بهتر با باد بالا بروند. هرگونه تغییر فشاری که در نمای بیرونی و داخلی ساختمان انجام شود. بر اسکلت فلزی که به کمترین شکل ممکن نصب شده است. تأثیر نمی گذارد. برای هر ساکن فعلی آن فضای ساختمان آن ها می توانند مطمئن باشند. که هم اجزای سقف و هم اجزای چارچوب ساختمان ثابت می مانند.

مزیت-ساخت-اسکلت-فلزی

مقاوم در برابر آتش

آتش سوزی اغلب به علت سیم کشی معیوب یا خطای انسانی ایجاد می گیرد. در مناطقی که سازه ها با مواد مقاوم در مقابل آتش ساخته نشده اند. این می تواند سبب ایجاد مشکل شود. به این دلیل که ممکن است سبب گسترش سریع آتش شود. و دیگر سازه ها را در همان مجاورت تحت تأثیر قرار دهد.

قاب های فولادی علاوه بر ارائه حفاظت کافی در مقابل افزایش باد، در برابر آتش نیز مقاوم هستند. در موارد اضطراری آتش سوزی شدید، چارچوب فولادی به محافظت از سازه کمک می کند. و گسترش آتش را تنها در یک مکان کوچک مهار می سازد.

این وضعیت را با زمانی مقایسه نمایید که در عوض قاب ها یا تیرهای ساختمان از چوب ساخته شده اند. مواد می توانند حدودا خیلی سریع مشتعل شوند. این ممکن است موجب متلاشی شدن دیگر مصالح ساختمانی شود. و همچنین ممکن است به ساکنان و دیگر ساختمان های اشغال شده مجاور آسیب بزند.

سخن پایانی

چند مزیت ساخت اسکلت فولادی را می توان مطابق با میزان پایداری مصالح به ساختمان یا میزان ایمن بودن آن برای استفاده بعنوان مصالح ساختمانی طبقه بندی نمود. در این راهنما شما آموخته اید که فولاد با استحکام مقرون به صرفه و قابل ماشین کاری می باشد.

قاب های فولادی همچنین دارای مزیت های ایمنی متعددی هستند. در مقابل افزایش باد محافظت می نمایند. گسترش آتش را در مواقع اضطراری محدود می کند. و از هر سرنشین درون آن محافظت می نماید. راههای بی حد و حصری وجود دارد که طراحان ساختمان می توانند با قاب های فولادی کار کنند. شکی نیست که این ماده هنوز هم یکی از اولین انتخاب ها برای پروژه های ساختمانی در سال های طولانی آینده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *