اخبار و مقالات

پروفیل مقاطع باز

پروفیل-باز

پروفیل مقاطع باز چیست؟

پروفیل مقاطع باز به پروفیل ‌هایی می گویند که سطح مقطع آن ها باز می باشد. این نوع محصول فولادی در موارد گوناگون کاربرد دارد. و در ضخامت‌ و ابعاد مختلف تولید و به بازار عرضه می گردد. از انواع پروفیل مقاطع باز می‌ توان به پروفیل Z، پروفـیل آبرو دو طرفه و یک طرفه اشاره نمود.  همچنین قیمت پروفیل مقاطع باز به ضخامت پروفیل بستگی دارد.

پروفیل مقاطع باز، پروفیل های باز با ضخامت های متنوعی تولید می گردند. از پروفیل مقاطع باز در مصالح ساختمانی برای چارچوب درب و قاب اطراف پنجره روی نمای بیرون ساختمان استفاده می شود . پـروفیل مقاطع باز با مقطع Z برای سقف سالن های بزرگ مثل سوله، سالن ورزشی، انبار و پارکینگ به کار برده می شود.

از موارد دیگر انواع پروفیل مقاطع باز تیرآهن، تسمه، میلگرد، ناودانی، نبشی، چهارپهلو، هاش و… می باشد.

مشخصات انواع پروفـیل های مقاطع باز

پروفیل Z

پروفیل زد از پروفیل ‌های بسیار کاربردی در ساختمان ‌سازی و سوله سازی می باشد. و اگر از سطح مقطع به یک شاخه پروفیـل زد را مشاهده کنید. می توانید حرف Z انگلیسی را ببینید. دلیل این نامگذاری نیز تنها همین شباهت است. جهت دریافت قیمت روز پروفیل Z به سایت نوسازان فولاد آباد صنعت نیز مراجعه نمایید.

مشخصات پروفیل زد

از جمله مواردی که می‌ توان در مورد مشخصات پروفیل Z عنوان نمود. یکی از ویژگی های استفاده از آن در ساخت ایستگاه ‌های اتوبوس، سالن‌ های ورزشی، ترن و… می باشد. رایج ترین سایز این نوع پروفیل ۲۲، ۲۰ و ۱۸ می باشد. و اگر جایی نیاز باشد تا این نوع مقطع فولادی در یک سایز مختلف طراحی و ساخته شود. به آسانی ممکن است.

پروفیل-باز

انواع پروفیل زد

به علت کاربردهای متنوع پروفیـل های Z این پـروفیل ها نیز در انـواع گوناگون تولید و به بازار عرضه می شوند. انواع پروفـیل زد عبارتند از پروفـیل زد گالوانیزه و معمولی. و در سایز های گوناگون ساخته می شود. پروفیل زد ۱۶، پروفـیل زد ۱۸، پـروفیل Z ۲۰ و پروفـیل زد ۲۲ در ضخامـت ‌های ۲، ۲.۵ و ۳ میلی ‌مـتری و با وزن‌ های مخلتف طراحی و ساخته می شوند.

کاربرد پروفیل مقاطع باز زد

کاربرد پروفیل زد را به علت ساختار خاصی که دارد. در خیلی از محیط‌ ها و سازه ‌ها می ‌توان مشاهده کرد. یکی از جاهایی که بیشترین استفاده را از پروفیل باز زد دارد صنعت ساختمان‌ سازی می باشد. اغلب در هر فضایی که نیاز باشد ظرفیت باربری افزایش می یابد. اولیه و بهترین گزینه ‌ای که می توان به کار برد پروفیـل زد است.

همچنین پروفیل مقاطع بـاز با ابعاد و ضخامت متنوع تولید می گردند. در مصالح ساختمانی برای چارچوب درب از جنس چوب، ام دی اف و قاب اطراف پنجره روی نمای بیرون ساختمان می باشد. پروفـیل های باز با مقطع Z برای سقف سالن های بزرگ مثل سوله ، سالن ورزشی ، انبار و پارکینگ کاربردهای بسیاری دارند.

پروفیـل آبرو 

یکی از انواع پروفـیل مقاطع باز، پروفـیل آبرو می باشد. این نوع پـروفیل بـاز در مدل های مختلف و با قیمت مرتبط با وزن محصول به فروش می رسد. که در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

پروفیل-باز

مشخصات فنی پروفیل آبرو

ضخامت این قطعه فولادی ۲ تا ۳ میلی‌ متر، ارتفاع آن ۱۶ سانتی‌ متر و طول نیز ۶ متر می باشد. اغلب وزن آن نیز از هفتاد کیلو گرم بیشتر است. مواد اولیه کاربردی در هر کارخانه می تواند متفاوت باشد. و هر چه چگالی بالا باشد. در یک سایز مشخص محصول مورد نظر وزن بیشتری نیز خواهد داشت. به این دلیل که مقاطع فولادی بر حسب کیلویی به فروش می رسند، و همچنین وزن آن ها خیلی مهم است.

انواع پروفیل آبرو

انواع پروفیل آبرو در بازار موجود می باشد. و جهت کاربرد ‌های مختلف نیز از آن به کار برده می شود. از انواع پروفیل می ‌توان به مدلهای جعبه ‌ای، گرد، فیتیله‌ ای، لندنی و مخفی اشاره نمود. هر یک از انواع این مدل پروفیل مقاطع باز، کاربرد خاص خود را دارند.

کاربرد پروفـیل مقاطع باز آبرو

یکی از موارد کاربرد پروفـیل آبرو جمع کردن و انتقال آب باران از روی سقف و رساندن آن به قسمت ‌های پایینی ساختمان است. این مدل پروفـیل اغلب برای سقف سوله ها و سقف های شیروانی مورد استفاده قرار می گیرد.

جمع بندی پروفیل مقاطع باز

پروفـیل‌ هایی می باشند که بر خلاف پـروفیل قوطی سطح مقطع باز و گوناگونی دارند. از انواع پروفیل مقاطع باز می‌ توان به پروفیل‌ هایی با سطح مقطع C ، Z ، U ، I  شکل اشاره نمود. این نوع پروفـیل‌ ها در ابعاد و ضخامت مختلفی که دارند به فروش می رسند. و در مصارف ساختمانی و صنعتی کاربرد دارند. از این پروفیل‌ ها برای ساخت چهارچوب درب و قاب پنجره‌ ها مورد استفاده می‌ گیرد. پیش از خرید پروفیـل مقاطع باز نیاز است که با مشخصات فنی این محصول و کاربرد آن به صورت کامل آشنا شوید. تا بتوانید با قیمت مناسب‌ آن را خریداری نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *