اخبار و مقالات

پروفیل مکزیکی

پروفیل-مکزیکی

پروفیل مکزیکی

پروفیل درب و پنجره یکی از اصلی ترین مصالح مورد نیاز در ساختمان سازی محسوب می شود. انتخاب و تهیه یک پروفیل با کیفیت علاوه بر تاثیرگذاری بر ظاهر ساختمان و سطح کیفی آن می‌ تواند بر قیمت نهایی آن نیز موثر باشد. یکی از انواع پروفیل درب و پنجره، پروفیل مکزیکی می باشد. پروفیل مکزیکی یکی از انواع پروفیل‌ های موجود در ساختمان سازی می باشد. این محصول با نام ها چهارچوب قاشقی و چهارچوب نگینی نیز شناخته می‌ شود. این نامگذاری به این علت است که این پروفیل دارای مقاطعی با شکلهای گوناگون می باشد. و در دسته پروفیل چهارچوب قرار می‌ گیرد.

چهارچوب‌ ها جهت نصب درب و پنجره در ساختمان‌ ها به کار می روند. چهارچوب‌ های فلزی بیشترین کاربرد را در صنعت ساختمان سازی به خود اختصاص داده اند. علت این انتخاب، استحکام، ماندگاری، قابلیت رنگ‌ پذیری و تنوع طرح‌ های آن سبب شده تا بیشترین استفاده را چهارچوب فلزی داشته باشد.

پروفیل مکزیکی یکی از چهارچوب‌ های فلزی می باشد که مطابق با استاندارد ملی ایران در چند نوع متریال گوناگون تولید می‌ گردند. در ساخت این پروفیل‌ های درب و پنجره از ورق‌ های روغنی و ورق گرم به کار می رود که تاثیر مستقیمی بر قیمت آن دارد.

این محصول در دسته پروفیل‌ های بسته قرار دارد. در مرحله خم‌ کاری پروفیل مکزیکی مطابق با درخواست مشتری می‌ تواند در اندازه‌ های متفاوت تولید گردد. در حقیقت در مرحله خم‌ کاری ورق، اندازه‌ های پروفیل تعین می‌ گردد. برای اینکه با انواع پروفیل ها، آشنایی داشته باشید.

ویژگی‌ های پروفیل مکزیکی

یکی از مشخصه‌ های اصلی در پروفیل مکزیکی اندازه طول آن است. طول پروفیل مکزیکی در چهارچوب‌ های آماده و تولید شده در کارخانه‌ ها به دو اندازه 4 و 3/5 محدود می‌ گردد. طول شاخه‌ های آن 6/6 متر می باشد. ضخامت ورقها تعیین کننده وزن هر شاخه از پروفیل است. مقدار وزن هر شاخه میان 24 تا 29 کیلوگرم متغیر خواهد بود.

کاربردهای پروفیل مکزیکی

  • صنعت ساختمان سازی جهت نصب درب ورودی و پنجره
  • درب های ضد سرقت
  • پنجره های PVC
  • قاب های پنجره فلزی

پروفیل-مکزیکی

انواع پروفیل چهارچوب مـکزیکی

چهارچوب در مکزیکی دارای دو مدل ماست که با توجه به جهت انحنای خم آن در دو نوع بیرون و درون تولید می شود.

  • چهارچوب مکزیکی درون
  • چهارچوب مکزیکی درون

قیمت پـروفیل مکزیکـی

پروفیل مکزیکی یا چهارچوب قاشقی به علت قابلیت های خاصی که دارد در بخش های مختلف صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول بوسیله شرکت‌ های فولادی گوناگون در اندازه‌ های گوناگون و در کیفیت‌ های متفاوت تولید می‌ گردد. استفاده از مواد اولیه مناسب و کیفیت کارخانه تولید کننده این نوع پروفیل بر قیمت‌گذاری پروفیل مکزیکی نقش به سزایی دارد.

قیمت این محصول با توجه به قیمت‌گذاری‌های ارزی و نوسانات بازار متغیر است. با پیدایش نوسانات در قیمت‌گذاری پروفیل مکزیکی موجب شده تا شرکت‌های تولیدی داخل کشور قیمت این سازه را کنترل نمایند تا از وارد شدن این محصول تا حد امکان جلوگیری شود.

مواد اولیه مناسب و با کیفیت مورد استفاده در شرکت‌های تولیدی داخلی می‌تواند محصول نهایی مرغوب را تحویل نماید و این در حالی است که از لحاظ قیمت‌گذاری قابل قیاس با نمونه‌های خارجی نخواهد بود.

جمع بندی

مصالح زیادی در صنعت ساختمان سازی به منظور تولید یک سازه با کیفیت و بی نقص مورد استفاده قرار می گیرد. پروفیل مـکزیکی یکی از انواع مصالحی میباشد که جهت نصب درب و پنجره ساختمان به کار گرفته می‌ شود. بیشتر چهارچوب‌ های درب و پنجره از نوع فلزی هستند که چهارچوب قاشقی یا پروفیل مکزیکی یکی از انواع آن است. قابلیت برتر این محصول تولید در اندازه‌ های گوناگون و مطابق با نیاز مشتری میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *