اخبار و مقالات

قوطی پروفیل

قوطی-پروفیل

قوطی پروفیل در حقیقت پروفیل هایی به شکل چهارگوش تو خالی به شکل مکعب هستند که به شکل جعبه  می باشند. که به نام قوطی پروفیل در ساخت درب و پنجره و یا ساخت و ساز ساختمان و… مورد استفاده قرار گرفته اند.

قوطی پروفیل

پروفیل جوشی در حالت کلی در دو نوع صنعتی و ساختمانی به کار برده می شود و از جمله کاربردهای اصلی پروفیل صنعتی می توان به استفاده آن در خودرو سازی وساختمانی و … اشاره کرد

قوطی پروفیل به قطعاتی گفته میشود که مقطع ثابت با تنوع در اشکال ظاهری هستند. و با توجه به جنس و استحکامی که دارند. در صنایع زیادی کاربر پیدا کرده و مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت کلی قوطی پروفیل به دو دسته توپر و تو خالی تقسیم می شود  در واقع پروفیل هایی به شکل چهارگوش تو خالی می باشند که پروفیل جوشی نیز از آن ها یاد میشود. که به نام قوطی پروفیل در ساخت و ساز ساختمان و… مورد استفاده قرار می گیرد.خصوصیات اصلی این پروفیل فولادی که  شامل جنس انحصاری و قابلیت جوش پذیری بسیار خوب و مقاومت پیچشی و خمشی که دارد این نوع پروفیل باعث می شود تا از این نوع پروفیل در ساخت شاسی های ماشین آلات سنگین، ساخت دستگاه های صنعتی، ساخت ستون درب و پنجره ها مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع می توان اینگونه گفت که در پروفیل های سنگین برای مصارف ای که حقیقتا نیاز به مقاومت زیاد در برابر فشار و  وزن دارند مورد استفاده قرار میگیرند و مناسب می باشند. زیرا این نوع از قابلیت تحمل وزن و فشار زیاد برخوردار است.

 

کاربرد پروفیل در صنعت

قوطی پروفیل ها در دو نوع ساختمانی و صنعتی ساخته می‌شوند که هر کدام کاربردهای انحصاری و مخصوص به خودشان را دارا هستند. به این طریق که پروفیل‌ٌهای ساختمانی برای ساخت چهارچوب درب و پنجره استفاده می‌شود و از پروفیل‌ٌهای صنعتی هم در ساخت شاسی خودرو، وسایل و تجهیزات پزشکی و … مورد استفاده قرار میگیرد.اکثر کارخانه‌ها برای ساخت پروفیل قوطی از دو روش پروفیل جوشی گرم، پروفیلِ جوشی سرد  استفاده می‌کنند.هر کدام از این روش ها باعث ساخت قوطی پروفیلِ می‌شود که کاربردهای خاص خودشان را دارند. برای مثال اکثر پروفیل‌هایی که با روش نورد سرد ساخته می‌شوند، خاصیت تزئینی دارند در ادامه از عوامل موثر در قیمت پروفیل میتوان اینگونه گفت که عوامل زیادی در نهایت بر قیمت پروفیل تاثیر گذار هستند که مهمترین آنها نحوه تولید پروفیل و کیفیت آن میباشد که باعث نوسان قیمت بالا و یا قیمت پایین اعلام شده می باشد لازم به ذکر است بگوییم که در شرایط کلی بازار و نوسانات بازار عواملی همچون تغییرات قیمت در بازار جهانی و سیاست تولید کنندگان بر قیمت این محصول تاثیر گذار است.

مزایای قوطی پروفیل

از قوطی پروفیل که در ساخت درب، پنجره، لوله یا نمای ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد و یک سطح مقطع تو خالی می باشدکه با توجه به جنس و استحکام و انحصاری بودنش در صنعت مزایای زیادی دارد که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث بهبود کیفیت و افزایش سرعت پروژه ها میشود که امتیاز مثبت برای پیمان کاران محصوب میشود البته بهتر است بدانید که قوطی پروفیل صنعتی در ساخت خرپا های عظیم کاربرد دارد و همچنین، در ساخت تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی از این نوع قوطی، استفاده‌های متنوعی می‌شود. از مهم ترین  مشخصه‌ی این پروفیل‌های صنعتی چنین میتوان گفت که ابعاد بزرگ و مستحکم بودن این محصولات فولادی در تحمل انواع آسیب‌ها و ضربات احتمالی در محیط فوق العاده است. قوطی‌های پروفیل صنعتی، توان باربری و استحکام کششی بسیار زیادی در مقابل مواردی از قبیل وزن زیاد و شدت ضربه دارند.و از دیگر مزایای این قوطی ها به قوطی گالوانیزه میتوانیم اشاره کنیم که قوطی‌ گالوانیزه در حقیقت برای جلوگیری از زنگ‌زدگی در مقابل رطوبت هوا، یک پوشش گالوانیزه بر روی سطح قوطی دارا هستند که  پس به همین دلیل، نسبت به انواع قوطی، مصرف بیشتری دارند.قوطی ها از جنس گالوانیزه، در صنایع کشاورزی و گلخانه‌ها کاربردهای زیادی دارند. قوطی گالوانیزه در اشکال گوناگونی نظیر پروفیل U گالوانیزه، پروفیلِ H گالوانیزه ساخته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *